uvádí...
22. KONGRES HOREKA 112, PRAHA

Reference

Proč jste přijel na kongres HOREKA 112?
Jezdím na konferenci pravidelně. Získávám tady nové informace a trendy. Rozhodně se inspiruji v restauratérské sekci.
Jaké bylo vaše podnikání během pandemie?
Prakticky bezproblémové.

Michal Šlupka, restaurace kavárna Jenom tak

Proč jste přijel na kongres HOREKA 112?
Chci se dozvědět nové věci, primárně ohledně opatření spojené s koronavirem. Doufám, že se tady dozvím zajímavé informace od lidí, kteří jsou v oboru zkušenější než já.
Jaká přednáška vás zaujala?
Líbil se mi pohled epidemiologa, tak i ekonoma. Oba pohledy byly velice zajímavé.
Jaké bylo vaše podnikání během pandemie?
Obě léta byly velice úspěšné a během pandemie to bylo opravdu těžké.

Martin Voráček, hotel Biograf

Proč jste přijela na kongres HOREKA 112?
Zajímá mě, kam se obor ubírá a sleduji nové trendy.

Blanka Bejdáková, VŠE Praha

Proč jste přijela na kongres HOREKA 112?
Jezdím pravidelně, abych načerpala nové informace a dnešní doba tomu napovídá, aby tady člověk byl.
Jaká přednáška vás zaujala?
Z každé přednášky si něco vezmete.

Veronika Šedová, Restaurace U Nádraží

Kongres HOREKA 112 považuji za vynikající prostor k setkání gastro profesionálů! Celá akce byla výborně zorganizovaná a za Lidi z Baru můžu říct, že se moc rádi zúčastníme dalšího ročníku.

Jan Vlachynský, spolumajitel, Bar, který neexistuje, Super Panda Cirkus, 4Pokoje, Whiskey Bar, který neexistuje

Kongresu jsme se zúčastnili, protože jsme cítili potenciál v tomto regionu a hlavně jsme zde chtěli představit náš nový ležák Budvar 33. Nejvíce se mi líbila prezentace Jana Vlachynského, jak obsahem, tak „punkovým“ pojetím. Oslovil mě i jeho přístup k lidem a k vedení týmu. Velice pozitivně hodnotím výběr jednotlivých přednášejících, kde si každý host patrně našel to své, včetně představení nových trendů.

Petr Pisklák, Area sales manager, Národní pivovar Budějovický Budvar

Na kongresu HOREKA 112 jsem již po třetí.
Zde se můžeme zviditelnit před lidmi, kteří jsou našimi potenciálními zákazníky. Setkáváme se zde s provozovateli hotelů, restaurací a majiteli firem. Pokud se účastníme například veletrhů, tak tam přijdou i lidé z ulice, kteří nejsou našimi potenciálnimi zákazníky. O akci mne informovalo marketingového oddělení Nestlé Professional. Zaujal mě pan Špaček, minule se mi líbila přadnáška pana Jelínka. Určitě bych obchodníkům doporučil, aby se kongresu zúčastnili a mohli tak představit svoji společnost potenciálním zákazníkům.

Jiří Čad, Business development manager & Barista SCA CZ&SK

Jsem tady poprvé, dozvěděla jsem se o vás přes naši manažerku, která pořád hledá cesty, jak dál růst. Myslím si, že vzdělávání je celoživotní proces, tak proto jsme dnes tady. HOREKA 112 má rovnou dva přínosy. Prvním je interakce s přednášejícími, kteří se soustředí na praxi. Druhým přínosem je networking, mohu zde potkat lidi nejenom z publika, ale také ostatní kolegy a navzájem si předat četné zkušenosti.
Velice jsem se těšila na Elišku Vyhnánkovou, protože sociální sítě nabírají v našem oboru na důležitosti a zajímá mě její know-how. Ale i ostatní přednášky, třeba, na které jsem se netěšila, nebo jsem si říkala, že mi nic nemohou dát, tak byly zajímavé a v konečném důsledku informace z nich možná někdy v budoucnu využiji. Všechno do sebe zapadá jako puzzle.
Nabídka vystavovatelů je velmi pestrá a tematická. Předem jsem si naplánovala schůzku například se společností Previo, o jehož produkt se zajímám. Navštívila jsem i jiné stánky a nabrala jsem si kontakty. Příště také přijedu.

Michaela Smrčková, jendnatelka, Penzion v Jízdárně

Jsem zde poprvé. O akci jsem se dozvěděl od jednoho šéfkuchaře ze sítě OREA. Přišlo mi škoda se nezúčastnit, co by dodavatel gastra máme co ukázat a nabídnout.

Ladislav Kolmakov, obchodník, HRASPO

Na kongres HOREKA 112 jezdím již několik let, zejména do Prahy, byť žiji v Olomouci. Hodnotím ho velice přínosně. Ukazuje nové technologie, ať už ve výrobě, tak i v marketingu. Nevím, kde jinde bych se k těmto informacím dostal v kompletní a celistvé podobě.
O kongresu jsem se dočetl v časopisu HOREKA.
Zajímám se zejména o marketing na sociálních sítích.
Management HOREKY 112 skládá to portfolio přednášek velice dobře a potřebně té dané době, já bych na tom nic neměnil.

Jiří Vacek, provozovatel, Restaurace v Údolí

Kongresu HOREKA 112 jsem se zúčastnil poprvé. Kongres splnil účel, za kterým jsem se sem vydal. Potkat zástupce restaurací, hotelů, penzionů na neutrálním místě a dozvědět se o nových trendech. Nejvíce mne zaujaly přednášky zejména majitelů prosperujících provozoven. Organizačně velmi dobře zvládnuté, každý vystavovatel měl dostatečný prostor pro prezentaci.

Jan Gregor, obchodní zástupce, Pitti Caffe

Na kongres chodím již deset let, tedy od prvního ročníku. Jsem váš velký fanoušek. Přínos této akce je, že se potkáte s lidmi a přinese vám pohledy odjinud. I v mém věku se zde vždy něco nového dozvím, není to zahozený čas. Nejraději vzpomínám na setkání s ekonomy či politiky. Mohl jsem si s nimi zde promluvit. Oni to vidí od papírů a my jim přinášíme tu realitu. Bohužel politici ale vždy zruší účast na poslední chvíli jako i letos pan Havlíček.

Jan Pýcha, majitel, Restaurace Pod Zámkem

Kongresu HOREKA 112 jsem se zúčastnil poprvé a beru mou účast jako velice přínosnou pro mě i náš hotel. Musím organizátory akce pochválit za výběr místa, kde se akce konala. Opravdu Clarion Congress Hotel v Olomouci má veškeré zázemí a služby, které jsou na takovou akci potřeba. Také výběr témat se skvělou prezentací příběhu Grandhotelu Tatra byl na vysoké úrovni. Všechny prezentace i v odpoledním programu byly působivé a každého musely zaujmout. A samozřejmě v neposlední řadě musím pochválit catering, který po celý den umocňoval příjemný pocit z celé akce.

Mgr. Petr Masopust, manager hotelu, HORSKÝ HOTEL EXCELSIOR

Pravidelně se zúčastňuji kongresů HOREKA 112 nejen v Praze, ale i v Olomouci. Vždy jsou pro mne velmi přínosné workshopy s ukázkami novinek. Za tuto činnost vám velmi děkuji, neboť je zdrojem mé inspirace pro další služby našim zákazníkům.

Eduard Kropáček, jednatel školy, Hotelová škola Bohemia Chrudim

„Jsem na kongresu již potřetí, zajímají mě novinky, všechno, co se děje v oboru. Velmi se mi líbila první část kongresu a vystoupení pana Špačka. Bylo by úžasné, kdyby se mohl rozdělit na stovky dílů a chodit etiketu učit do všech škol, protože mám pocit, že dneska ji nikdo pořádně nezná.“ (stížnosti na zahlcení reklamou v odpoledním čase, ocenila by více o hotelích)

Jitka Korunová, Elisa hotely

Na kongresu HOREKA 112 jsem potřetí, a to i díky manželovi, který odebírá časopis již několik let, takže jsme vždy v obraze. Zatím mě nejvíce zaujala přednáška Ladislava Špačka, celkově jsem s kongresem velice spokojená. Každý si v program najde téma, které ho zajímá.

Jaroslava Zelinková, penzion Arnika

Na pražskou HOREKU 112 chodím pravidelně, protože jsou tu v programu pokaždé věci, které jsou pro mé podnikání přínosné a zajímavé. Tentokrát mě nadchla přednáška Ladislava Špačka. Témata v programu jsou aktuální.

Michal Schlupek, Restaurace - Kavárna jenom tak…

Kongres navštěvuji pravidelně, přijíždím sem nejenom kvůli zajímavým přednáškám, ale také lidem, které tady potkám. Jsou to kolegové z oborů a společně zde mluvíme o našich zkušenostech. Kromě Ladislava Špačka mě zaujalo téma personál, které se prolínalo celým programem.

Lucia Vaculová, Czech Inn Hostel

„Koncepce kongresu je propracovaná, celou akci hodnotím velice kladně. Zaujala mě část přednášky Jak si udržet klienta od Ladislava Špačka, to bylo velmi zajímavé.“

Vojtěch Soukup, Previo

Na Horece jsem již po několikáté. Zajímají mě trendy v oboru, které se zde probírají a také to, že se zde potkám s lidmi. Zaměřil jsem se na přednášky o digitálním marketingu, a bylo to velice povedené. Já jsem jeden z těch, co EET přivítali. V některých případech evidence pomohla, trochu k narovnání prostředí došlo a mnoho nekalých obchodů skončilo.

Jaroslav Tibitanzl, Bookassist

Na Horece 112 jsme poprvé a jsme partnerem této konference. Ze začátku jsme měli pocit, že je to tady malé a moc stánků, ale funguje to tu bezvadně a jsou tu lidé, které zajímá náš produkt. Dnes jsme byznysu udělali spoustu.

Jan Ustohal, Krondorf

„H112 se účastním pravidelně jak v Praze, tak v Olomouci. Akce je vždycky zajímavá v tom, koho mám možnost potkat, zajímavé je složení účastníků na stáncích i mimo ně. Na H112 se mi především líbí, že se koncepci kongresu jeho organizátoři snaží posunout zase někam dál, že nelpí na systému ,co se jednou povedlo, to zase zopakujeme´. Nejvíce se mi líbila zajímavá panelová diskuse, její téma je důležité pro každého, kdo podniká v oboru.“

Pavel Bradňan, Makro, zástupce společnosti MAKRO ČR

„Nejvíc se mi líbí, že jsou v programu zahrnuty jak přednášky a panelové diskuse, tak předváděcí akce. Nejvíc oceňuji právě tuto rozmanitost, sdílení a výměnu názorů s ostatními během diskusních fór. H112 je pro nás inspirací a skvělou příležitostí k výměně zkušeností.“

Martin Stoilov, manažer, emailkampane.cz, Commerce Media

„Na konferenci H112 oceňuji, že jsou na ní přítomni lidé z oboru, kteří opravdu řídí hotely nebo restaurace a rozumějí tématu. Není to žádné setkání klubu nadšenců, kteří v gastronomii ani nepracují. Líbí se mi zajímavé složení témat i fakt, že je zahrnut také marketing pro restaurace.“

Lucie Poláchová, marketingová manažerka, společnost GPoint

Pro nás jako vystavovatele to byl velký úspěch, i když jsme se kongresu účastnili poprvé. Spoustě lidí chutnaly naše novinky, což splnilo naše očekávání. Na kongresu jsme získali nové kontakty, které do budoucna využijeme.

Michal Papoušek, GRANETTE & STAROREŽNÁ Distilleries

Obchodních kontaktů jsme na kongresu HOREKA 112 navázali docela hodně, takže jsme spokojeni. Zákazníci měli o naše produkty zájem. Byli jsme spokojeni i se skladbou ostatních stánků na kongresu. S organizací jsme spokojeni.

Hana Štěrbová, UNITED BAKERIES

Jsme velmi spokojeni s vývojem kongresu. Letos představujeme novinky na gastro trhu. Snažíme se zkvalitnit naše portfolio, abychom byli na trhu konkurenceschopní. Chodí k nám noví a stávající obchodní partneři, kteří mají zájem o naše novinky a vývoj naší firmy kupředu. Zajímají je naše aktivity, které jsou s tím spojené.

Vilém Škrabánek, Kofola

Kongres se mi zdá na vynikající úrovni. Dá se zde najít spousta zajímavých věcí ohledně práce v pohostinství a hotelech. Na kongresu jsem poprvé, ale inspirovaly mě některé přednášky, které zkusím aplikovat do svého podnikání. Nejvíce mě zajímaly případové studie majitelů provozoven, které takřka z ničeho vybudovali fungující provozovnu. To považuji za velký úspěch a smekám před nimi klobouk. Jsem spokojený se skladbou stánků, ale nejvíce s Kofolou, kterou mám osobně velmi rád.

Petr Konečný, Penzion u Rechů

Kongresu se účastním poprvé a velmi se mi tady líbí, jsem spokojený. Většinu stánků znám, protože jsou to naši dodavatelé. Všechny prezentace byly zajímavé a dají se aplikovat v praxi, i když se jedná o zkušenosti a praxe větších podniků, než jsme my, ale v menším měřítku určitě. Hlavně spolupráce ostatních zařízení je zajímavá.

Jan Ščudla, Penzion Gril Tour

Na kongresu jsem poprvé, ničeho podobného jsem se zatím nezúčastnila a hlavně je to zajímavé, že se podívám i na tu „druhou stranu“, co lidi v HoReCa segmentu zajímá, co je trápí. Nejčastěji jsem se zastavovala u stánku s kávou, ale zaujaly mě hlavně prezentace novinek, které jsou velmi poučné a zajímavé.

Jana Haščíková, Coca-Cola HBC Česká republika

Jsme spokojeni s partnerstvím. Jsou tu reprezentativní prostory a dobrý poměr koncových zákazníků, tedy restauratéři a nákupčí z restaurací. Protože nemáme přímou distribuci, je to ideální možnost, jak se s těmito lidmi potkat. Jsme odkázáni na distributory, proto se nedostaneme tak aktivně právě k těmto zmíněným zákazníkům. Je to pro nás přínos, máme možnost prezentovat novinky, máme možnost edukovat lidi a vysvětlit jim rozdíly mezi mraženým nebo rádoby čerstvým zbožím. Co se týká skladby stánků, tak si myslím, že je to zvolené rozumně. Každý partner má svůj prostor a každý ze zákazníků si najde to, co ho zajímá.

Mirek Charvát, ARDO Mochov

Kongres HOREKA 112 nám přináší jak spoustu nových poznatků z gastronomie, tak kontakty. Myslím si, že je to velmi přínosné pro naši firmu. Vloni jsme na kongresu načerpali spoustu kontaktů, které nám přinesly velké zákazníky. Obecně se tady setkáváme s velmi zajímavými zákazníky. Úroveň je nejen díky krásnému prostředí výborná.

Milan Nožička, ALIMPEX FOOD

Co mohu říct historicky i nyní, zázemí je perfektní, je tady výborná klientela, lidi jsou v hlavním sálu a zajímají je přednášky, což potvrzuje, že jsou kvalitní. Já věřím, že jim to pomůže do budoucího byznysu. Od organizátorů získáváme soupis kontaktů, které jsou pro nás důležité. Máme tak přehled o tom, kdo nás přišel podpořit a navštívit, protože ne vždy máme šanci se se všemi účastníky setkat.

Petr Stádník, MAKRO Cash & Carry ČR

Na kongresu jsem potřetí. Loni se mi líbila přednáška na téma knedlíků od Vitany a letos se těšíme na úspěšný příběh pana Kuřete. Těšíme se také, až nás profesionálové naučí na workshopu správně čepovat pivo.

Blanka Motyčková, Restaurace Na Blbym místě

Na kongresu jsem poprvé, líbí se mi tady a už teď vím, že nám to hodně přinese.

Milan Rupec, Restaurace Oáza a Penzion U sklípku

Na kongres jsme přišli, abychom načerpali nové zkušenosti, dozvěděli se něco nového a zjistili, jaké nové výrobky jsou na trhu. Kongres hodnotím dobře, dobré jídlo a zajímavé diskuze. Navštívili jsme stánek Tchibo, protože nás zajímají čaje a kávy. Vyzkoušeli jsme nové věci a získali od nich nabídku. Zajímavá byla přednáška o resortu Dolní Morava a zaujala nás hlavně následná panelová diskuse.

David Gavenda, Vagón Café

Jsem velmi spokojená s průběhem kongresu. Jsem přesvědčena, že nás to obohatí a inspiruje. Zároveň se nám líbila panelová diskuze. Co se týká odborné stránky, načerpaly jsme spoustu nových podnětů, které můžeme předávat ve škole jako odborníci. Příští rok opět přijedeme.

Květoslava Kalužíková, Integrovaná střední škola Hodonín

Pro příště by bylo zajímavé přinést téma, jak zefektivnit komunikaci a přístup k portálům, jako je bookingdat.com, expedie, motel.de a tak dále. Tedy jakým způsobem vyjednávat s těmito rezervačními systémy tak, abychom je dostali na rozumnější výši provize, jednoduše dostat se jim pod kůži. Například by bylo dobré nabídnout i více zkušeností hoteliérů, třeba příspěvek pana Vajnera byl inspirativní. Horeka 112 nám pomohla zlepšit čísla v gastru a také jsme navázali spoustu obchodních kontaktů, v hotelové sekci jsme těmi přispěvateli spíše my.

Lukáš Pytloun, Pytloun Design Hotel, Pytloun City Boutique Hotel

Pokud mám hodnotit situaci v mých podnicích, zjišťuji, že konkurence je dnes tvrdší, musíme opravdu pracovat s větším nasazením než dříve; nestává se mi, že bych pro zákazníky neměl v restauraci volná místa, jako občas dříve. Kongres mě příjemně překvapil a jsem spokojen s tématy. Jsem zde poprvé a věřím, že se zúčastním i dalších ročníků.

Riccardo Lucque, italské restaurace Aromi, La Finestra, Il Merkato

Na kongres HOREKA 112 jsme přijeli prezentovat novinky, které na trhu ještě nejsou k dostání. Chceme tady ukázat, že nenabízíme pouze jeden produkt, ale že jich máme v nabídce mnohem více. Vedle toho, že předvedu naše výrobky, kontaktuji se zde také se zákazníky. Abychom se totiž posunuli dál, musíme s lidmi hovořit. Systém vzdělávání pro restaurace a hotely, jako je kongres HOREKA 112, vidím jako velmi dobrý krok k posunu z krize do lepších časů. Čím více si budeme předávat zkušenosti a seznamovat se s novými věcmi, tím spíše se posuneme někam dál. Kongres podle mého názoru poskytuje přesně to, co jeho organizátoři inzerovali, a také podle dodavatelů, kteří zde mají své stánky, soudím, že konferenci berou vážně.

Stanislav Zukal, ARDO Mochov

Konference potvrdila mé obavy, že podnikatelé v gastronomii ekonomické krizi chtějí čelit spíše snižováním cen. To podle mě nemůže fungovat. Jedinou možností, jak s krizí zatočit je podle mého názoru nabízením maximální kvality, a to jak u pokrmů, tak i ve službách poskytovaných v pohostinských zařízeních. Ale v žádném případě podhodnocováním cen!

Zdeněk Pohlreich, Café Imperial a Divinis Ristorante

Jsem potěšen, že v rámci konference HOREKA 112 se konečně začalo hovořit o realitě, jaká na českém gastronomickém trhu skutečně panuje. Je zřejmé, že bez vylepšování profesionálních znalostí a poskytování té nejlepší kvality a služeb se v gastrooboru podnikatelé dnes dlouho neudrží.

Roman Vaněk, Pražský kulinářský institut

Konference potvrdila volání podnikatelů v gastropodnicích po snížení DPH. Osobně si nemyslím, že pouze snížení daně může podnikatele v oboru gastro vytáhnout z krize. Podle mě by měli s krizí bojovat hlavně nabídkou co nejkvalitnějších služeb.

Miroslav Kubec, prezident Asociace kuchařů a cukrářů

Na této konferenci jsem snad počtvrté, dnes jako panelista. Letos jsem byl jedním z diskutérů o slevových portálech. Prostor k diskusi ale nebyl dostatečný, toto téma by nám mohlo zabrat i několik hodin. Konference Horeka 112 je místo, kde se setkají lidé z oboru a vyměňují si názory, mnohokrát se jedná už o staré známé. V době krize jsou tato setkání velice důležitá. Například u nás jsme v roce 2012 zaznamenali nepatrné zvýšení tržeb, ale při větší návštěvnosti, což je špatně, protože v přepočtu na jednoho hosta získáváte míň peněz. Přežijí jenom ti nejodolnější.

Miloš Vajner, manažer pro strategii a rozvoj, Centrum Babylon Liberec

Jsem rád, že v průběhu setkání gastronomických profesionálů zaznělo z úst přednášejících, že v České republice existuje příliš velké množství gastronomických podniků a že stále v oboru přetrvávají nespravedlivé podmínky k podnikání. Je také pravda, že krizi se lze vyhnout způsobem, který nastínil jeden z přednášejících, a to šíří nabídky a také kvalitou nabízených pokrmů a poskytovaných služeb.

Aleš Dočekal, Pivovarský dům a Pivovarský klub, Praha

Na stánku se návštěvníci nejčastěji ptají, jakou máme kávu a co jako společnost děláme dál. Potkali jsme spoustu zákazníků současných i potenciálních. Sbíráme kontakty a se všemi se bavíme o kouzlu naší kávy. Akci hodnotím kladně, získáváme tu spoustu nových kontaktů, a v případě zákazníků, kterým už dodáváme, můžeme ukázat novinky.

Adam Javorský, Douwe Egberts Czech Republic

„Kongres H112 se nám moc líbil a neváhali jsme na něj jet přes celou republiku. Nejdůležitější je pro mě přímý kontakt s partnery. Oceňuji také, že přednášky netrvaly dlouho a jejich témata byla příjemná a výstižná. Jsme akcí nadšení a těšíme se na duben, až přijedeme do Prahy. Na kongresu pro mě byla nejpřínosnější přednáška o pivní turistice, protože jsem velkým milovníkem piva, a pak samozřejmě problematika EET. Je příjemné vědět, že nejsme sami, koho toto téma trápí, a že se problémy řeší napříč republikou.“

Milan Bočkai, manažer, Pizzeria Panamera, Žatec

„Na H112 se mi líbilo vše, protože se kongres týká oboru, ve kterém se pohybuji už deset let. Nejvíce se mi líbily prezentace online marketingu – myslím, že je důležité, aby si hotely a restaurace uvědomily, že toto téma je důležité a že prezentace dělá první dojem na hosta. Oceňuji, že na přednáškách zaznělo vše potřebné. Kongres zdůraznil význam elektronického marketingu a předestřel, jak přilákat zákazníky, aby byli spokojeni za všech okolností.“

Oldřiška Krejčí, manažerka, Slevomat

„Přítomnost na kongresu takového zaměření jako H112 je pro mě zajímavá, protože zde můžeme představit novinky. Lidé tak nevidí naše dorty jenom z katalogu, ale mohou je ochutnat. Díky H112 máme od zákazníků ihned zpětnou vazbu. A všechna je pozitivní.“

David Maličký, obchodní zástupce v Alimpex FOOD, a. s.